افشاگری نیویورک‌تایمز درباره ثبت نشدن آمار مرگ‌ومیر برخی از مبتلایان به کرونا در نیویورک

یک رسانه آمریکایی فاش کرد که مرگ‌ومیر صدها نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت نیویورک که در خانه‌های خود می‌میرند، در آمارهای رسمی ثبت نمی‌شود.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز روز جمعه در گزارشی فاش کرد که مرگ‌ومیر آن دسته از افراد مبتلا به کرونا که در خانه‌های خود در نیویورک می‌میرند، در آمارهای رسمی به ثبت نمی‌رسد.

نیویورک‌تایمز شمار این افراد را صدها نفر برآورد کرده و درباره این برآورد توضیح می‌دهد: «آمارهای اداره آتش‌نشانی نیویورک نشان می‌دهد که در 5 روز نخست ماه آوریل 1125 فرد بیمار در خانه‌هایشان و یا در خیابان جان باخته‌اند. این رقم در دوره مشابه سال قبل تنها 131 نفر بوده است.»

این رسانه آمریکایی  می‌افزاید: « متخصصان پیراپزشکی از افراد متوفق آزمایش کرونا نمی‌گیرند و به همین دلیل تقریباً غیرممکن است که دقیقاً بگوییم چه تعداد از آنها به ویروس کرونا مبتلا بوده‌اند. شاید برخی از آنها قبل از مرگشان آزمایش داده باشند، در بیمارستان پذیرش نشده باشند و یا از بیمارستان ترخیص شده باشند.»

بر اساس آمارهایی که روز گذشته «اندرو کوئومو» فرماندار ایالات نیویورک در نشست خبری روزانه خود اعلام کرد، تاکنون بیش از 160 هزار نفر در ایالت نیویورک به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 7067 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمار مبتلایان به کرونا در ایالت نیویورک از تمامی کشورهای جهان (به جز خود آمریکا) بیشتر است و این ایالت طی هفته‌های اخیر به‌شدت با مشکل کمبود تجهیزات پزشکی و اقلام ضروری برای محافظت از کادر درمانی و شهروندان عادی در برابر ویروس کرونا مواجه بوده است.

نتایج تحقیق نشان داد: ریشه اصلی شیوع کرونا در نیویورک در اروپا بوده استمرگ 800 نفر در ایالت نیویورک طی 24 ساعت گذشته/ شمار قربانیان از 7000 نفر گذشتچگونه تعلل، رقابت سیاسی و بی‌توجهی به هشدارها، مقابله با کرونا را در نیویورک مختل کردظرفیت گورستان‌های نیویورک کافی نیست/ پارک‌ها برای دفن اجساد قربانیان کرونا آماده می‌شوند

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار