واعظی در جمع خبرنگاران:

امنیت منطقه با لشکرکشی به دست نمی‌آید/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران ادامه دارد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ما نگرانی‌های ترکیه در مرزهایش با سوریه را می‌دانیم، اما با لشکرکشی امنیت ایجاد نمی‌شود و این به ضرر منطقه است.

منطقه نیازمند آرامش است/ گام سوم تاثیرات بسیار زیادی گذاشته و البته ادامه هم داردبه گزارش راه شلمچه به نقل از  خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که مسائل سوریه از طریق مذاکره حل شود و نیروهای خارجی که بدون هماهنگی با دولت این کشور داخل سوریه هستند، باید این کشور را ترک کنند.

وی ادامه داد: نگرانی‌های ترکیه در مرزشان با سوریه را می‌دانیم، اما اینکه بخواهند با لشکرکشی امنیت به دست بیاوردند، این به ضرر منطقه است و امنیت به وجود نمی‌آید. منطقه نیازمند آرامش است، بحران یمن طولانی شده و عملا مسلمان کشی است. موضع ایران از روز اول این بوده که باید تلاش کنیم که آتش بس شود و مذاکره برای صلح به وجود بیاید.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به بحران یمن اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط منطقه، عربستانی ها هم دریافتند که جنگ نمی تواند سرنوشت این بحران را تعیین کند. اگر عربستانی‌ها در برقراری روابط با ایران و حل مشکل یمن از طریق مذاکره جدی هستند، ما هم استقبال می‌کنیم.

واعظی با اشاره به آخرین وضعیت برجامیِ ایران گفت: گام سوم کاهش تعهدات برجامی مهم‌ترین گام ما بود درحالی که فکر می‌کردند که فقط یک تصمیم تحقیقی و پژوهشی است.گام سوم تاثیرات بسیار زیادی گذاشته است، البته ادامه هم دارد، تماس های متعددی با ما از کشورهای مختلف بوده و امیدواریم که اعضای برجام و سایر کشورها پیام های این گام را جدی بگیرند.

در حال تکمیل/

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار