برگزاری یادواره سرداران خرمشهر با پرچم گردانی خادمین حرم امام رضا(ع) +تصاویر

شامگاه پنجشنبه (4 خردادماه 1402) به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید جمال حدادی حوزه 187 سردار شهید چراغی به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر مراسم پرچم گردانی حرم امام رضا(ع) با حضور خادمین آستان قدس رضوی در مسجد خاتم‌الاصیاء محله سبلان جنوبی تهران برگزار شد.

به گزارش راه شلمچه، سردار عباسعلی فرزند از اساتید دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر گفت: شهید همت یک تکه کلامی داشتند که همیشه می‌گفت یاد شهدا را در دل زنده نگهدارید. وقتی صحبت از آزادی خرمشهر می‌شود می‌گوییم الحمدالله بعد از 19 ماه اشغال خرمشهر و شش هزار کیلومتر مربع یعنی مسافتی از حرم حضرت امام خمینی(ره) تا شهر قم و عرضی به حدود 60 کیلومتر که رزمندگان اسلام در یک عملیات توانستند از دشمن پس بگیرند.

وی ادامه داد: صدام وقتی به ایران حمله کرد رسما اعلام کرد که هفته بعد در تهران مذاکره می‌کنیم معنی این حرف صدام این بود که وارد تهران که شدیم جمهوری اسلامی یا از آرمان و اهدافش عقب نشینی می‌کند و تسلیم می‌شوند و یا من شرایطی را فراهم می‌کنم که مسئولان جمهوری اسلامی مجبور می‌شوند با ذلت با من مذاکره کنند.

نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی در باره توانمندی رژیم بعث عراق در ابتدای حمله نظامی به کشور جمهوری اسلامی گفت: صدام با 50 یگان و حدود 15 لشکر نظامی به ایران حمله کرد و رزمندگان اسلام با دست خالی مقاومت کردند و صدام پس از اشغال خرمشهر گفته بود اگر ایرانی‌ها بتوانند خرمشهر را آزاد کنند من کلید بصره را به آنها می‌دهم. اما رزمندگان ما با 23 شبانه روز برای آزادسازی خرمشهر در چهار مرحله توانستند خرمشهر را آزاد کنند که سردار علی فضلی می‌گوید ما در آن زمان یکی از معضلات ما در مرحله دوم عملیات آزادسازی رساند آب به رزمندگان بود و حاله مهمات و سلاح جای خود داشت.

سردار فرزند در باره اهمیت پیروزی انقلاب اسلامی برای دشمنان گفت: چهار ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 در فرانسه گروهی از افسران کشورها؛ شوروی سابق، امریکایی‌ها و کشورهای اروپایی جمع شدند و اعلام کردند که این حرکتی که در ایران شروع شده است یک شخصیتی دارد حرکت انقلاب را رهبری می‌کند که بناست تحولاتی در ایران و منطقه ایجاد کند که از جنس دغدغه‌های دنیایی نیست و به این نتیجه رسیدند تا سران کفر دست به دست هم دهند که نگذارند این انقلاب پیروز شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه بعضی‌ها می‌پرسند چرا باید سوریه را حمایت کنیم، گفت: قبل از پیروزی انقلاب سوری‌ها در لبنان کمیته‌های استقبال از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل داده بودند و در دفاع مقدس تنها کشوری بودند که از ایران دفاع می‌کردند و تنها کشوری بود که رژیم صهیونیستی همراهی نکرد.

 
اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار