هدف گذاری توسعه مرکز مازندران:

بستر سازی زمینه‌های همکاری نخبگان شهر با مدیریت شهری

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر ساری و عضو هیئت‌امنای مرکز پژوهش‌های شورا نیز با ابراز خرسندی از فراهم شدن زمینه‌های همکاری نخبگان شهر با مدیریت شهری اظهار کرد: به‌صراحت عرض می‌کنم برای کارهای نه‌چندان بزرگی که تجربه اش در دیگر شهرداری‌ها نیز وجود دارد مثل یکپارچه‌سازی سیستم‌های شهرسازی و مالی برای کاهش خطاها و تخلفات، موفق نبودیم...

به گزارش راه شلمچه به نقل از روابط عمومی وامور بین الملل مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر ساری، نخستین جلسه از سلسه نشست های ساری شهر شورایی با شعار شنیدن وپاسخگویی با هم‌اندیشی هیئت‌امنای مرکز پژوهش‌های شورای شهر ساری با نمایندگان شرکت‌های استارت آپ ساری در تالار جلسات شورا برگزار شد.


ابتدا مصطفی بابایی رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ساری و دبیر جلسه در سخنانی هدف از برگزاری نشست ساری شهر شورایی را باز نمودن درهای پارلمان شهری به روی منتقدان ، نخبگان و متخصصان عنوان کرد و افزود: فرصتی که با شروع به کار مرکز پژوهش‌ها برای شورای اسلامی شهر ساری به وجود آمد همان چیزی است که اعضای محترم شورا در راستای ضرورت پژوهش محور شدن فعالیت‌های مدیریت شهری روی آن تأکید داشتند.


 وی در ادامه افزود: یکی از مصادیق حرکت به ‌سوی پژوهش محوری جلب همکاری نخبگان می‌باشد به همین جهت تصمیم گرفتیم این کار را با شرکت‌های استارتاپ شروع کنیم چون  معتقدیم این شرکت‌ها حضور فعالی در بازار دارند و تجارب علمی آن‌ها به کار مدیریت شهری می‌آید.


 بابایی دلیل حضور نمایندگان شرکت‌های استارت آپ در این جلسه را توجه علمی به بحث برون‌سپاری یاد نمود و گفت: در عصر فناوری و تخصص محوری موضوع برون‌سپاری فعالیت‌های تخصصی برای همه سازمان‌ها امری اجتناب ‌ناپذیر است و براین باوریم اگر قرار است در مدیریت شهری این کار صورت گیرد ارجح است که متخصصین حوزه‌های مختلف در آن شرکت یابند.


وی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا ویروس شهرداری هم مثل بقیه بنگاه‌های اقتصادی با مشکلاتی مواجه شد چون این محدودیت‌ها تداوم دارد و ما هم ناگزیریم با ارائه خدمات مطلوب رضایت مردم را جلب کنیم.  پس لازممی دانیم در این مسیر حرکت کنیم.


در ادامه نمایندگان شرکت‌های استارت آپی یک‌به‌یک به معرفی قابلیت‌های خود و همچنین دیدگاه‌هایشان در مورد نحوه همکاری با نهاد مدیریت شهری را بیان کردند و آنگاه اعضای هیئت‌امنای مرکز پژوهش‌ها به ایراد سخن پرداختند.


*شمشیربند: برای فردای بهتر دورهم جمع شدیم

علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری و رئیس هیئت‌امنای مرکز پژوهش‌های این شورا اظهار داشت: برای داشتن فردای بهتر ناگزیریم از فکر و اندیشه و دانش نخبگان استفاده کنیم.


وی افزود: ما به‌عنوان نمایندگان مردم مرکز استان در پارلمان شهری تلاش می‌کنیم همکاری با نخبگان را که فرزندان عزیز شهر ما هستند به‌عنوان یک کار مثبت در این دوره شورا ثبت کنیم.


شمشیربند خاطرنشان کرد: شورای شهر را فقط در رابطه با شهرداری یا ناظر بر کار شهرداری خلاصه نکنید بلکه ما می‌توانیم از نخبگان چنانچه در ارتباط با دیگر ادارات مستقر در شهر با مشکلاتی روبه‌رو شوندحمایت کنیم و معتقدم همه همکارانم در شورای شهر نیز همین نظر را دارند.


وی گفت: طرح‌ها و ایده‌های شرکت‌های استارت آپ برای عملیاتی شدن در حوزه‌های عملکردی نهاد مدیریت شهری باید از کانال شورای شهر بگذرد تا به نتیجه برسد و لذا اقدام این نشست‌ها ضروری است.


رئیس شورای اسلامی شهر ساری متذکر شد: ما با قدرتی که از مردم گرفته‌ایم از طرح‌های نخبه نخبگان پشتیبانی خواهیم کرد و سعی داریم اهل عمل باشیم.


وی تأکید کرد: شما انتظار صداقت و حمایت از ما دارید و این دو موضوع برای ما هم اهمیت دارد ما سعی میکنیم توقعی که شما از این شورا دارید را تامین کنیم تا منافع آن به شهر و شهروندان برسد.


شمشیربند بابیان اینکه نخبگان دستاوردهای فراوانی را برای کشور داشته‌اند اضافه کرد: حمایت از نخبگان زمینه‌ساز افزایش این آورده‌ها و بلکه موجب مهاجرت معکوس نخبگان خواهد شد.


رئیس هیئت‌امنای مرکز پژوهش‌های شورای شهر ساری با اشاره به اینکه عنصر مقاومت انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن را به ارمغان آورده از نخبگان حاضر در جلسه خواست با صبر و استقامت به سمت اهداف عالی خود حرکت کنند و بدانند مدیران شهری ساری با آن‌ها همراه هستند.


*زلیکانی: ساری را شهر نخبگان می‌دانم

علی‌اکبر زلیکانی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر ساری و عضو هیئت ‌امنای مرکز پژوهش‌های شورا نیز با ابراز خرسندی از فراهم شدن زمینه‌های همکاری نخبگان شهر با مدیریت شهری اظهار کرد: به‌صراحت عرض می‌کنم برای کارهای نه‌چندان بزرگی که تجربه اش در دیگر شهرداری‌ها نیز وجود دارد مثل یکپارچه‌سازی سیستم‌های شهرسازی و مالی برای کاهش خطاها و تخلفات، موفق نبودیم.


وی افزود: در مقابل نوآوری‌ها مقاومت‌هایی صورت می‌گیرد چون کارها به‌صورت سنتی انجام می‌شود و ظاهراً کار به این شیوه برای برخی آدم‌ها منافع بیشتری دارد لذا ناچار شدیم با فشار مضاعف از شهرداری بخواهیم وارد این موضوع شود.


زلیکانی اعلام کرد: از طرف خودم و شهردار که با ایشان صحبت کردم قول می‌دهم از شرکت‌های استارت آپ حمایت کنیم تا با یاری هم به نقطه بهینه‌ای برسیم.


وی به نخبگان حاضر در جلسه توصیه کرد، با پشتوانه مطالعاتی قوی وارد کار شوند و از اقدامات یک‌ بعدی بپرهیزند حتی در فضای رسانه‌ای هم گفتمان سازی باید از نخبگان شروع شود.


نایب‌رئیس شورای شهر ساری بابیان اینکه ساری را شهر نخبگان می‌دانم افزود: باید از نخبگان شهر حمایت کنیم تا برای شهرداری کاری شایسته انجام شود و به نظرم اگر شهرداری را نجات دهیم شهر را نجات داده‌ایم.


*یوسفی: رفتارهای سازمانی برای رشد پدیده‌های نو باید تغییر کند

کوروش یوسفی رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر ساری و دیگر عضو هیئت‌امنای مرکز پژوهش‌های شورا در سخنانش اظهار کرد: به‌عنوان یک معلم از حضور در جمع سرمایه‌های شهرخوشحالم.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار