تظاهرات در شمال سوریه علیه جنایت‌ اشغالگران آمریکایی

تهران-ایرنا- ساکنان شمال سوریه امروز (چهارشنبه) در محکومیت جنایت‌های شبه نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» موسوم به «قسد» و همچنین نظامیان اشغالگر آمریکا در حومه استان الحسکه تظاهرات کردند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از روز چهارشنبه خبرگزاری سانا، صدها نفر از اهالی منطقه «الشدادی» استان الحسکه واقع در شمال سوریه امروز علیه شبه‌نظامیان «قسد» و نظامیان اشغالگر آمریکایی و اقدامات جنایت آمیز آنها تظاهرات برگزار کردند.
منابع محلی گزارش دادند که معترضان ضمن تجمع در منطقه الشدادی، شعارهایی در محکومیت اشغالگری آمریکا و شبه نظامیان قسد سر دادند.
در همین ارتباط، شبکه خبری الاخباریه گزارش داد که تظاهرکنندگان اقدام به آتش زدن لاستیک و قطع مسیرها و خیابان‌های اصلی منطقه الشدادی کردند.
در ادامه گزارش آمده است که شبه نظامیان کُرد (قسد) که تحت حمایت ایالات متحده آمریکا قرار دارند، برای متفرق کردن معترضان اقدام به تیراندازی ‌کردند.
اهالی الحسکه و دیرالزور طی ماه‌های اخیر بارها در اعتراض به اقدامات جنایت آمیز عناصر قسد تظاهرات برگزار کرده‌اند که در نتیجه تیراندازی شبه نظامیان به سمت معترضان، ده‌ها نفر از آنها کشته و یا زخمی شده‌اند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار