خبر خوش کریمی‌فیروزجایی برای کنکوری‌ها

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از سامانه‌ای که سازمان سنجش  قرار است برای داوطلبان کنکور سراسری کشور طراحی کند را خبر داد که طبق این سامانه نیمی از داوطلبان نیازی به حضور در جلسه کنکور را نخواهند داشت.


به گزارش راه شلمچه، علی کریمی‌فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس عصر امروز(سه‌شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگاران سایت نماینده با اشاره به برگزاری جلسۀ کمیسیون آموزش با وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش گفت: تصمیم‌گیری دربارۀ برگزاری یا تعویق و تعطیلی کنکور با ستاد ملی کرونا است و مجلس در آن نقشی ندارد.

نمایندۀ بابل خاطرنشان کرد: امروز از مسئولان مربوطه خواستیم هر چه زودتر با ستاد ملی کرونا به نتیجه برسند و با اعلام مصوبات ستاد، داوطلبین و خانواده‌ها را از بلاتکلیفی خارج کنند و احتمالاً طی چند روز آینده این تصمیم گرفته خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طبق آنچه امروز صحبت شد، به نظر می‌رسد تعویق در برگزاری کنکور صورت نمی‌گیرد و در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

وی در ادامه از طراحی برنامه‌ای خبر داد که طبق آن بیش از نیمی از داوطلبان نیاز به حضور در جلسه کنکور نخواهند داشت.

کریمی‌فیروزجایی افزد: اکنون وضعیت به گونه‌ای است که رقابت تنها برای حدود ۲۰ تا۳۰ درصد صندلی‌های دانشگاه‌های اصلی و مهم صورت می‌گیرد و در سایر دانشگاه‌ها تقریباً رقابتی نیست. طبق این طرح قرار است سازمان سنجش طی هفته آینده سامانه‌ای را طراحی و معرفی کند که اگر یک داوطلب بخواهد در استان و شهرستان نزدیک به محل زندگی خودش به دانشگاه برود، با ارزیابی سوابق تحصیلی در دانشگاه شهرستان محل سکونت خود قبول شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با اینکه طبق ارزیابی وزیر علوم با اجرای این طرح، حدود ٨٠ درصد داوطلبین کنکور نیاز به حضور در جلسه را ندارند اما به اعتقاد من برآورد بدبینانه این است که نهایتاً ۳۰ الی۴۰ درصد داوطلبان نیاز به حضور در جلسه کنکور خواهند داشت.

کریمی فیروزجایی با اشاره به اینکه اجرای این طرح نیازی به قانونگذاری در مجلس ندارد، تصریح کرد: نظر مجلس و وزارت علوم تأکید بر اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا است تا سلامت دانش‌آموزان رعایت شود و خانواده‌ها نیز از نگرانی خارج شوند.

اگر خوشت اومد لایک کن
1
آخرین اخبار