عضو هیئت رئیسه مجلس:

دولت پاسخگو باشد؛ گرانی‌های اخیر هیچ منطق اقتصادی ندارد

کریمی‌فیروزجایی گفت: ظرفیت های داخلی برای عبور از مشکلات تحریمی بی پایان و راه‌گشاست و انتظار برای مذاکرات بی حاصل با قدرت‌های زورگو و متخاصم عبث است.

به گزارش راه شلمچه، ‏ علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم گفت:  بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، منشور اجرایی و راهبرد محوری برای اداره کشور است.

‏وی نقش دولت را درروند پیشرفت و بالندگی کشور کلیدی خواند و افزود: مجلس وظیفه ریل گذاری برای دولت در عرصه پیشرفت و عدالت را برعهده دارد.

 ‏عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم تصریح کرد:  آهنگ دولت برای عزیمت به سمت قله‌های پیشرفت آرمانی کند و نیازمند تغییر است‌.
  ‏کریمی فیروزجایی با اشاره به تنگناهای اقتصادی و معیشتی در کشور یادآور شد: بسیاری از مشکلات عرصه اقتصادی ناشی از ضعف‌های مدیریتی و اجرایی است و به مضایق مرتبط باتحریم های ظالمانه ارتباط ندارد.

 ‏وی لزوم بکارگیری اراده های معنوی و ایمانی سرشار در کشور را برای گره گشایی از تنگناهای اقتصادی ضروری دانست و عنوان کرد: بسیاری از پیشرفت های علمی و فناورانه در کشور در شرایط سخت تحریمی حاصل شد و این روند باید تداوم یابد.

 ‏نماینده مردم بابل گفت: ظرفیت های داخلی برای عبور از مشکلات تحریمی بی پایان و راهگشاست و انتظار برای مذاکرات بی حاصل با قدرتهای زورگو و متخاصم عبث است.

 ‏رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اظهار تأسف از وادادگی برخی از مدیران و مسئولان در برابر فشارهای خارجی خاطر نشان کرد: وادادگی و بی برنامگی برای پیشبرد امور کشور به بهانه تحریم های ظالمانه خطر عمده برای اهداف انقلاب به شمار می‌رود.

 ‏وی عزم قاطع رهبر فرزانه انقلاب در برابر سیاست‌های استکباری را ستودنی و مایه امید و نشاط جامعه دانست و افزود: تنظیم و تدوین نسخه های شفابخش برای علاج مشکلات اقتصادی و فرهنگی بعنوان چالشهای اساسی کشور راهبرد محوری مجلس یازدهم است.

 ‏این نماینده مجلس با اشاره به گرانی های فزاینده هفته های اخیر گفت: دولت و به ویژه بانک مرکزی باید پاسخ روشنی در قبال این گرانی ها که هیچ منطقی اقتصادی ندارد، به مجلس ارائه کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
3
آخرین اخبار