دیدار معاونان وزیر خارجه روسیه با اسد؛ تاکید بر ضرورت آزادسازی همه شهرها

در دیدار بین معاونان وزیر خارجه روسیه با رئیس‌‎جمهور سوریه بر ضرورت آزادسازی همه مناطق این کشور از لوث تروریسم تاکید شد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، الکساندر لاورنتیف و سرگئی ویریشین معاونان وزیر خارجه روسیه که به سوریه سفر کرده‌اند با بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور دیدار کردند.

دو طرف در این دیدار درباره اوضاع سوریه به ویژه در ادلب و تجاوزهای مکرری که گروه‌های تروریستی علیه مناطق مسکونی مجاوز انجام می‌دهند بحث و تبادل نظر کردند.

ریاست‌جمهوری سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف بر مواضع مشترک روسیه و سوریه در ادامه مبارزه با تروریسم و جلوگیری از استفاده از اهالی منطقه به عنوان سپرهای انسانی از سوی تروریست‌ها تاکید کردند.

در این دیدار همچنین درباره اوضاع شمال شرق سوریه و حضور نیروهای ترکیه بحث و تبادل نظر شد. اسد و لاورنتیف در این دیدار تاکید کردند که تسلط ارتش سوریه بر کل سرزمین‌ها و شهرها و از سرگیری فعالیت نهادهای دولتی سوریه عاملی اصلی در بازگرداندن ثبات و امنیت برای اهالی این مناطق و بازگشت زندگی طبیعی به آنجا است.

دو طرف همچنین ضمن گفت‌وگو درباره تحولات سیاسی و آمادگی برای برگزاری دور بعدی مذاکرات آستانه بر اهمیت ادامه مشورت‌ها و هماهنگی مشترک برای مقابله با دخالت‌های برخی کشورها در روند سیاسی سوریه تاکید کردند.

سوریه| دفع حمله شدید «جبهه النصره» و تروریست‌های همپیمان در حومه ادلبگشت‌زنی پلیس نظامی روسیه در مناطق شمال شرق سوریه+ فیلم

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار