صدرنشینی موقت پرسپولیس و توقف سپاهان وشکست ملوان

 پرسپولیس با برد مقابل هوادار به طور موقت و پیش از برگزاری بازی استقلال و فولاد، صدرنشین لیگ برتر شد.                                

به گزارش راه شلمچه، هفته بیست‌و‌هفتم لیگ برتر ایران عصر امروز شنبه(22 اردیبهشت 1403) با انجام 5 دیدار آغاز شد که تیم فوتبال پرسپولیس توانست با 2 گل تیم هوادار را شکست دهد موقتا به صدر جدول برسد.

بازی از همان ابتدا پر برخورد دنبال شد و بازیکنان پرسپولیس به ترتیب در دقیقه دو و ۳ دوبار بازیکنان هوادار را نقش بر زمین کردند که داور به سود میزبان خطا اعلام کرد. در دقیقه ۵ و از سمت راست زمین داریوش شجاعیان با پاسی در عمق عبدالکریم اسلامی را صاحب توپ کرد و در حالی که می‌رفت تا این بازیکن با بیرانوند تک به تک شود اما دروازه بان پرسپولیس با خروج به موقع خود مانع از گلزنی مهاجم هوادار شد.

در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی، بازیکنان هوادار گردش توپ بهتری در زمین داشتند و چندین بار به سمت دروازه سرخ‌ها نزدیک شدند اما ثمره‌ای نداشت. در دقیقه ۱۱ و روی اشتباه مدافع هوادار، اوستون ارونوف از سمت چپ صاحب توپ شد و با پاس در عرض عیسی آل کثیر را صاحب توپ کرد و این بازیکن فوراً به توپ ضربه‌ای وارد کرد که با واکنش علیرضا حقیقی رو به رو و دفع شد.

در دقیقه ۱۴ و روی توپ ربایی بازیکنان پرسپولیس، مهدی ترابی صاحب توپ شد و با پاسی در عمق امید عالیشاه را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این بازیکن ابتدا توپ را کنترل کرد و با چشمانی باز پاس رو به جلویی برای عیسی آل کثیر فرستاد تا این بازیکن دروازه خالی هوادار را باز کند و حساب کار یک بر صفر به سود پرسپولیس شود. با این گل تعداد گل‌های آل کثیر در فصل بیست و سوم به عدد ۷ رسید.

در دقیقه ۲۴ بازیکنان هوادار موقعیتی را روی دروازه پرسپولیس پدیدار کردند و روی پاس در عمق و زیبای داریوش شجاعیان و روی غفلت خط دفاع پرسپولیس، عبدالکریم اسلامی در مصافی تک به تک با بیرانوند قرار گرفت که این بازیکن برای دومین بار در نیمه اول موفق به باز کردن دروازه پرسپولیس نشد و بیرانوند توپ او را به خوبی در آغوش گرفت.

در دقیقه ۳۱ بازیکنان پرسپولیس بار دیگر به سمت دروازه هوادار حمله ور شدند و باز هم با پاس زیبای مهدی ترابی، امید عالیشاه صاحب توپ شد و بلافاصله با پای راست اقدام به شوت زنی کرد که توپ او با برخورد به مدافع هوادار دفع شد؛ در ادامه بازیکنان پرسپولیس از هواداری‌ها توپ ربایی کردند که ضربه عیسی آل کثیر با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت.

بازیکنان پرسپولیس از دقیقه ۳۰ به بعد تسلط بیشتری بر بازی داشتند در فاصله دقایق ۳۳ و ۳۴ دو موقعیت ۱۰۰ درصدی گل برای این تیم شکل گرفت که ابتدا عیسی آل کثیر در مصافی تک به تک با علیرضا حقیقی با ضربه‌ای چیپ قصد داشت تا دروازه هوادار را برای دومین بار باز کند که ناکام ماند و در ادامه، ارونوف بار دیگر با حقیقی تک به تک شد که ضربه پای چپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه هوادار به بیرون رود.

 در دقیقه ۳۹ و در حالی که بازی به انتهای نیمه اول نزدیک می‌شد، علیرضا حقیقی دروازه بان هوادار از ناحیه پا دچار گرفتگی عضلانی شد تا برای اولین بار در این فصل، آرشا شکوری دروازه بان دوم هوادار برای این تیم در درون دروازه بایستد.

بازی در نیمه دوم متعادل آغاز شد و توپ بیشتر در میانه‌های زمین جریان داشت. در دقیقه ۶۶ بازیکنان هوادار صاحب موقعیت شدند که عبدالکریم اسلامی توپ را به امین قاسمی نژاد پاس داد اما ضربه این بازیکن با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۹ یک ضربه کرنر برای پرسپولیس شکل گرفت که امید عالیشاه توپ را به سمت دروازه سانتر کرد که با ضربه سر زیبای دانیال اسماعیلی فر همراه شد اما زیباتر از او واکنش آرشا شکوری بود که مانع از ورود توپ به دروازه شد تا حساب کار یک بر صفر به سود پرسپولیس باقی بماند.

در حالی که بازیکنان پرسپولیس در نیمه دوم هم همانند نیمه اول فرصت‌های زیادی را برای گلزنی داشتند که آنها را از دست دادند، در دقیقه ۷۴ و روی حرکت مهدی ترابی، توپ به دانیال اسماعیلی فر رسید و او با پاسی در عرض آل کثیر را صاحب توپ کرد و مهاجم پرسپولیس با ضربه‌ای محکوم گل دوم خود و پرسپولیس را در این بازی به ثمر رساند.

در دقیقه ۸۱ بازیکنان هوادار از سمت راست موقعیتی را روی دروازه پرسپولیس تدارک دیدند که در غفلت مدافعان پرسپولیس، بابک مرادی با ضربه سر دروازه سرخ‌ها را هدف قرار داد که علیرضا بیرانوند به زیبایی هر چه تمام تر توانست توپ را بر مهار کند و در ریباد دانیال اسماعیلی فر توپ را به بیرون زد تا جدی ترین موقعیت گلزنی برای هوادار از بین رود.

در ادامه موقعیتی روی دروازه‌ها به وجود نیامد تا بازی با نتیجه دو بر صفر به سود پرسپولیس به پایان برسد. سرخ‌ها با این پیروزی ۵۹ امتیازی شدند و با یک بازی بیشتر نسبت به استقلال تهران در صدر جدول قرار گرفتند و تیم هوادار هم با ۲۹ امتیاز در مکان یازدهم جدول باقی ماند.

نتایج دیگر بازی‌های امروز؛

شمس آذر قزوین یک - ملوان صفر 
 گل‌: محمد پاپی در دقیقه ۵

شرح گل: پاپی موفق شد ضربه بلوکه شده خودش که به مدافعان حریف برخورد کرده بود را با ضربه سر وارد دروازه ملوان کند. 

 

مس رفسنجان یک - سپاهان یک
 گل‌ها: جلال الدین علیمحمدی در دقیقه ۶۲ برای مس - کاوه رضایی در دقیقه ۹ برای سپاهان

 شرح گل‌ها: رضایی موفق شد روی پاس عرضی آریا یوسفی در محوطه جریمه با ضربه سر دروازه تیم میزبان را باز کند. (گل اول سپاهان)

 جلال الدین علیمحمدی با نزدیک شدن به دروازه سپاهان موفق شد با ارسال کوتاه محمد مهدی محبی با ضربه سر گل تساوی را به ثمر برساند. 

آلومینیوم اراک یک - صنعت نفت آبادان یک 

گل‌ها: شروین بزرگ در دقیقه ۵۰ برای آلومینیوم - حسین شنانی در دقیقه ۴۴ برای صنعت نفت

شرح گل‌ها: حسین شنانی در محوطه جریمه آلومینیوم موفق شد ارسال زمینی بوباکار تراوالی را قطع کند و تیمش را پیش بیندازد.

 گل تساوی آلومینیوم در بازی خارج از خانه روی ارسال بلند یونس اکبرپور به محوطه جریمه با ضربه سر شروین بزرگ به ثمر رسید.

 

تراکتور ۲ - گل گهر سیرجان صفر 
 گل‌ها: گوستاوو واگنین در دقیقه ۳۱ و رحمان جعفری در دقیقه ۴۵+۱ برای تراکتور

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار