عزاداری محرم بشود یا نشود؟!

دیر بجُنبیم شبهات مسموم وهابیت و همدستانشان در فکر و جان بچه های‌مان رسوخ می کند.

به گزارش راه شلمچه، حجت‌الاسلام سیدحمید مشتاقی‌نیا نویسنده و فعال رسانه‌ای نوشت: باز هم بحث ها رفته است سر محرم، عزاداری بشود یا نشود که البته می‌شود اما با رعایت بعضی نکات ایمنی بهداشتی. 

سر و صداها الان سر این موضوع بالا گرفته است. سال‌های قبل را یادم است همین ایام بحث می‌شد که به استقبال محرم رفتن خوب است یا بد. کلی هم انرژی و توان بچه مذهبی صرف این مباحث غیر ضروری می‌شد و گاهی هم کار به تنش و سوءتفاهم می کشید و نتیجه آن که فرصت ها از دست می رفت. فرصت چه؟

این ایام کار مهم تری داریم. باید برای تبیین اندیشه ولایت و انعکاس تصویر شفاف اسلام ناب و حاکمیت عدل تلاش کنیم. این روزها در آستانه عید بزرگ غدیر قرار داریم. تمام دغدغه و ظرفیت ما باید متوجه دفاع از تفکر غدیر باشد. دیر بجنبیم شبهات مسموم وهابیت و همدستانشان در فکر و جان بچه هایمان رسوخ می کند.

الان به جای بحث های حاشیه ای باید پیام «مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ  معارف الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ » و ناگفته های «بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ» را به گوش تشنگان حقیقت برسانیم. غدیر را نادیده گرفتند که عاشورا پدید آمد. غدیر را نادیده نگیریم که عاشورا تکرار نشود. دشمنان اهل بیت از فراموشی غدیر خشنود می شوند و درصدد محو پیام تاریخی آن هستند. غدیر بود که خدا فرمود «الْيَوْمَ يَئِسَ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن دِينِكُمْ». غدیر را که احیا کنیم دشمنان خدا را ناامید ساخته ایم.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار