ورود بسیج دانشگاهی خراسان رضوی به بازار تجهیزات پزشکی سوریه

مسئول بسیج دانشجویی خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از ۱۱ شرکت دانش‌بنیان مجوزدار برای صادرات تجهیزات پزشکی در کشور، مرکز تحقیقات شهید آقاسی‌زاده بسیج دانشجویی خراسان رضوی می‌باشد، گفت: ما به طور مشترک با سوریه در حال کار کردن بر روی پروژه‌های دانش‌بنیانی در حوزه تحهیزات پزشکی هستیم و به بازار این کشور نیز وارد شده‌ایم.

 رسول نوروزی امروز سوم آذر در نشست خبری مسئول بسیج دانشجویی استان، به تشریح الویت‌های بسیج دانشجویی خراسان رضوی پرداخت و اظهار کرد: ما در بسبج دانشجویی استان تصمیم داریم در مسیر حل مشکلات نظام، نیروهایی را تربیت کنیم. همچنین تصمیم‌سازی و تحقق جریان حلقه‌های میانی، به خصوص در سطح جامعه خارج از دانشگاه نیز از دیگر الویت‌های ماست که رهبری نیز این کار را به عنوان راهبردی برای حل مشکلات معرفی کردند.

وی با بیان اینکه اصلاح و تقویت حرکت خواهران در بسیج دانشجویی نیز از دیگر الویت‌های کاری ماست، اضافه کرد: همچنین اصلاح و تقویت اردوهای جهادی نیز از دیگر حوزه‌های الویت‌دار ماست. ما در اردوی جهادی نسل چهار، چهار ویژگی را باید مد نظر قرار دهیم. اردوی جهادی مسئله‌محور، تعامل‌محور، پیامدمحور و تربیتی.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان رضوی با اشاره به بازسازی و بازخوانی نقش ادوار در حل مسائل کشور به عنوان دیگر الویت بسیج دانشجویی استان، بیان کرد: همچنین ورود جدی به حوزه بین‌الملل نیز از دیگر الویت‌های کاری ماست. با توجه به اینکه از ۲۲ کشور، دانشجو در دانشگاه‌های مشهد حضور دارند و رقبایی هم در این خصوص داریم، لذا ما باید با یک نگاه تمدنی به شهر مشهد، در حوزه بین‌الملل اثرگذار باشیم.

نوروزی ادامه داد: همچنین ایجاد و تقویت جریان پژوهش و فناوری با نگاه دانش‌بنیان نیز از دیگر الویت‌های کاری بسیج دانشجویی خراسان رضوی است. به علاوه پرداختن به تربیت هنرمندان متعهد نیز از دیگر نیازهای نظام و انقلاب است که ما قصد داریم به این حوزه نیز ورود کنیم.

وی با اشاره به عدم پویایی جنبش‌های دانشجویی خصوصا در ایام شیوع کرونا، گفت: از دیگر الویت‌های ما نقش‌آفرینی فعالانه در بازتعریف جنبش‌های دانشجویی است. ما وظیفه خود می‌دانیم که بستری را فراهم کنیم که هر تفکری در یک محیط ایمن بتواند در دانشگاه فعالیت کند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان رضوی ادامه داد: همچنین با توجه به نزدیک بودن زمان بازگشایی دانشگاه‌ها، تقویت نقش‌آفرینی فرادانشگاهی و اجتماعی بسیج با محوریت حل مسائل و مطالبه‌گری نیز از دیگر حوزه‌های دارای الویت برای ماست. به علاوه اصلاح و تقویت مسیر حرکت‌ تحلیلگران و کنشگران سیاسی در دانشگاه نیز از دیگر برنامه‌های کاری ماست.

نوروزی اضافه کرد: تقویت همگرایی در اقشار تربیتی بسیج و اقشار دانشگاهی بسیج نیز مدنظر ماست که از طریق ایجاد و تقویت شورای هماهنگی تشکل‌ها، قصد داریم در این حوزه نیز به اقدامات خود ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از ۱۱ شرکت دانش‌بنیان مجوزدار برای صادرات تجهیزات پزشکی در کشور، مرکز تحقیقات شهید آقاسی‌زاده بسیج دانشجویی خراسان رضوی می‌باشد، گفت: ما به طور مشترک با سوریه در حال کار کردن بر روی پروژه‌های دانش‌بنیانی در حوزه تجهیزات پزشکی هستیم و به بازار این کشور نیز وارد شده‌ایم. در حوزه انرژی پاک نیز به سفارش بازار سوریه در حال راه‌اندازی استارتاپ‌هایی هستیم.

در ادامه این نشست برهان دبیری‌فر، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر قرارگاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی استان نیز بیان کرد: در ابتداء پیک پنجم در جلساتی که با مسئولین بهداشت و درمان استان داشتیم، حوزه‌هایی را که بسیج می‌توانست با حضور در آنان به نقش‌آفرینی بپردازد، شناسایی کردیم و قرارگاهی تحت عنوان قرارگاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی خراسان رضوی تشکیل دادیم.

وی در ادامه به تشریح اهم فعالیت‌های این قرارگاه پرداخت و عنوان کرد: یکی از مهمترین اقدامات این قرارگاه، تامین همیاران سلامت برای کمک به کادر درمان و خدمت به بیماران بود. همچنین ما در این قرارگاه کمیته تکریم را تشکیل دادیم و مایعات مورد نیاز برای درمان کرونا را در اختیار بیماران مبتلا قرار دادیم و از این طریق حدود ۲۵ هزار آبمیوه و ۱۰ هزار آب معدنی در داخل بیمارستان‌ها توزیع شد.

دبیر قرارگاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی استان عنوان کرد: همچنین ما مکان‌هایی را در روبروی اورژانس قائم و اورژانس عدالتیان برای اسکان همراهان بیماران غیر مشهدی در نظر گرفتیم که این مکان‌ها روزانه برای اسکان ۱۰۰ نفر گنجایش داشتند. به علاوه پس از احصای مشکلات فضای بهداشت و درمان استان توسط بسیج دانشجویی دانشگاه پزشکی مشهد، راهکارهایی برای حل این مشکلات ارائه شد.

دبیری‌فر بیان کرد: پس از ورود انبوه واکسن به کشور، بسیج دانشجویی خراسان رضوی به منظور تامین نیرو برای انجام واکسیناسیون وارد عمل شد و ۱۳۶۹ نیروی ثَبات واکسیناتور و ۱۱۳ پزشک به مراکز واکسیناسیون مشهد معرفی شد. به علاوه مدیریت چهار مرکز واکسیناسیون بزرگ مشهد، یعنی نمایشگاه بین‌المللی، حرم مطهر، مرکز مشهدمال و مرکز ملل نیز توسط بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مشهد انجام شد و تا کنون حدود ۶۲۰ هزار دوز واکسن در این چهار مرکز تزریق شده است.

وی با بیان اینکه در ایام انتخابات ۱۴۰۰ بسیج دانشجویی خراسان رضوی طرح راه‌اندازی کافه گفت‌وگو را در مشهد اجرا کرد، گفت: این طرح در سطح کشور فراگیر شد و ما آن را حتی در بحث سلامت هم اجرا کردیم و در مناطق پر رفت و آمد شهر، با مردم صحبت و به سوالات آنان در خصوص کرونا پاسخ داده می‌شد.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار