پویش ملی دف نوای رحمت برگزار می شود

رئیس حوزه هنری استان کردستان از برگزاری پویش ملی دف نوای رحمت در بستر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی خبر داد.

دف نوازی

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان ضمن تبریک ایام ذی الحجه و فرارسیدن عید سعید قربان وغدیر گفت: حوزه هنری کردستان با همکاری موسسه سپهر سوره هنر، در راستای توجه به اعتلای موسیقی عرفانی دف و با توجه به وضعیت و شرایط حاکم بر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا پویش ملی دف نوای رحمت را برگزار می‌کند.

او بااشاره به برگزاری ۹ دوره جشنواره بین المللی دف نوای رحمت به میزبانی حوزه هنری استان کردستان، افزود: متاسفانه شیوع ویروس کرونا در دنیا، تمامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری را دستخوش تغییر قرار داد و به همین دلیل در سال جاری امکان برای برگزاری دوره دهم جشنواره بین المللی دف نوای رحمت وجود نداشت.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و با همکاری موسسه سپهر سوره هنر، پویش ملی دف نوای رحمت ویژه علاقه‌مندان سراسر کشور راه اندازی شده و به همین دلیل تمامی علاقه‌مندان به این ساز عرفانی در کشورمان و حتی کشور‌های منطقه می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

او به پیگیری‌های مستمر علاقه‌مندان به دف نوازی در خصوص وضعیت جشنواره دهم دف نوای رحمت، افزود: این پویش در راستای توجه به مطالبه عزیزان دف نواز راه اندازی شده و انتظار داریم که مورد توجه و استقبال خوبی نیز قرار گیرد.

مرادی به بخش‌های مختلف این پویش اشاره کرد و یادآور شد: علاقه مندان می‌توانند در سه بخش تک نوازی، گروه نوازی و مولودی خوانی آثار خود را در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام با هشتک‌های معرفی شده از سوی حوزه هنری استان کردستان منتشر کنند.

او با اشاره به مقررات عمومی شرکت در این پویش ملی، عنوان کرد: ویدیو دف نوازی باید به صورت افقی باشد، در بخش تک نوازی حداکثر زمان اجرا سه دقیقه و برای دو بخش گروه نوازی و مولودی خوانی حداکثر زمان اجرا هفت دقیقه است، شرایط سنی برای حضور در این پویش ملی وجود ندارد و تمامی علاقه مندان می‌توانند در آن شرکت کنند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به دیگر مقررات حضور در این پویش ملی، گفت: علاقه‌مندان برای حضور در پویش باید صفحه اینستاگرام حوزه هنری و موسسه سپهر سوره هنر را دنبال کنند، استفاده از اشعار فاخر در راستای حماسه ملی و وحدت ملی در اولویت داوری قرار خواهند گرفت، شرکت کننده در این پویش باید اثر خود را در صحفه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کند که البته در این راستا نیاز است که صحفه شرکت کننده در اینستاگرام نباید خصوصی باشد.

مرادی منتشر کردن (قراردادن) نام کاربری حوزه هنری کردستان و سپهر سوره هنر در زیر پست منتشر شده ضروری دانست و افزود: برای دسترسی بهتر به آثار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، شرکت کنندگان حتما در زیر پست منتشر شده از هشتک‌های #دف_نوای_رحمت، #حوزه_هنری_کردستان، #حوزه_هنری، #مرکز_موسیقی_حوزه_هنری و #سپهر_سوره_هنر استفاده کنند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: علاقه‌مندان از تاریخ ۱۰ تا ۳۱ مرداد ماه فرصت دارند که آثار خود را در پویش ملی دف نوای رحمت شرکت دهند.

او با اشاره به اهداء جوایز نفیس نقدی به آثار برتر، بیان کرد: با رای هیات داوران در هر بخش تک نوازی، گروه نوازی و مولودی خوانی سه اثر برگزیده انتخاب و با اهدا جایزه نقدی و لوح تقدیر تجلیل می‌شوند.

مرادی به دیگر جوایز حضور در پویش ملی دف نوای رحمت اشاره کرد و گفت: به سه اثر برتر مردمی در سایت آپارات جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود و همچنین به سه اثری که بیشترین بازدید در اینستاگرام داشته باشند نیز جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود.

مرادی در پایان عنوان کرد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۳۲۴۳۶۲۴ و ۳۳۲۴۳۴۷۹ با پیش شماره ۰۸۷ تماس حاصل نمایند و یا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0