آخرین آمار ویروس کرونا در ایران

پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۶۸ هزار و ۱۹۲ تن افزایش یافت.

به گزارش راه شلمچه، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تاکنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۱۹۷۲ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۲۲ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۴۲۳۲ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۳۵۴۶۵ تن بهبود یافته‌اند و البته ۳۹۶۹ تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.

وی با تاکید بر افزایش آمار ابتلا در ۸ استان مهمان پذیر کشورمان از جمله تهران، خراسان رضوی، اصفهان و...، بر تداوم مراقبت و اصل قرار دادن «ماندن در خانه» تاکید کرد: تا کنون ۲۴۲ هزار و ۵۶۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشورمان به انجام رسیده و شمار آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت که در زیرمجموعه انستیتو پاستور ایران فعالیت می‌کنند، ۹۵ آزمایشگاه است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار