امروز در بازار تهران چه گذشت؟ +فیلم

برخی شبکه‌های ضد انقلاب از صبح امروز تصاویری از اعتصاب در بازار تهران نمایش دادند اما امروز در بازار تهران چه خبر بود و چه اتفاقاتی رخ داد.                                    

به گزارش راه شلمچه، بعد از چند روزی که تقریبا در هیچ نقطه‌ای از کشور خبری از اغتشاش و اغتشاشگران نبود رسانه‌های ضد انقلاب برای امروز ۲۴ آبان موج سنگینی به راه انداختند تا شاید چهره‌ای اعتصاب زده از شهرها خصوصا تهران و بازارش به نمایش بگذارند.

  

از حوالی ظهر رسانه‌های ضد انقلاب برای غیرعادی نشان دادن شرایط بازار تهران تصاویر چند مغازه بسته را به نمایش گذاشتند و برای آن هشتگ اعتصاب سراسری زدند!

  

اما مشاهدات خبرنگار فارس در بخش‌های مختلف بازار کاملا متفاوت است و مغازه‌های سطح خیابان ۱۵ خرداد تقریبا همه باز و مردم نیز در حال خرید اقلام مورد نیاز خود هستند و تا ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه بازار به طور کامل در جریان بود.

  

 

فیلم| ظهر پاییزی خیابان ۱۵ خرداد، ساعت ۱۴ روز ۲۴ آبان

 

  از یکی از کسبه‌هایی که مغازه‌اش باز است وضعیت بازار را جویا شدم؛ او می‌گوید: قبل از ظهر امروز برعکس تبلیغاتی که شده بود وقتی از ایستگاه مترو ۱۵ خرداد وارد فضای بازار شدم تقریبا همه مغازه‌ها باز بودند.

  

اما از حدود ظهر امروز صداهایی به گوش می‌رسید که برخی کسبه را ابتدا تشویق به بستن مغازه‌ها و سپس تهدید به بستن مغازه‌ها می‌کردند. البته کمی که از خیابان اصلی بازار تهران فاصله می‌گیریم مغازه‌ها باز و کسب و کار در جریان است.

  

بازار تهران به طور عادی از غروب آفتاب ( حوالی ساعت ۴ عصر) تعطیل می‌شود. برخی مغازه‌‌ها امروز به دلیل اغتشاشات دو ساعت زودتر تعطیل شدند.

  

تصاویر خشونت‌باری که از اغتشاشگران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است باعث شد تا تهدید‌ها کمی اثر کند و برخی از کسبه از ترس آسیب دیدن اموال خود کرکره مغازه‌های خود را تا نیمه و یا انتها پایین بکشند؛ کار و کاسبی اما به صورت نیم بند ادامه دارد.

  

خبرنگار فارس مشاهدات خود از حضور اغتشاشگران را این‌گونه روایت می‌کند: اغتشاشگران آهسته آهسته خودشان را به کف بازار رساندند و شروع به شعار دادن کردند و مغازه‌هایی که به تهدید آنها بی‌توجه بودند را هو می‌کردند. تعداد این افراد شاید به ۴۰ نفر می‌رسید. اما حضور آنها در کنار مردمی که در حال خرید بودند جمعیت آنها در تصاویر را بیشتر نشان می‌دهد.

  

پلیس با گاز اشک آور اغتشاشگران را متفرق کرد و از برخی مغازه داران خواست موقتا مغازه های خود را تعطیل کنند تا از آسیب احتمالی جلوگیری شود. 

  

اعتصاب‌سازی در این رسانه‌ها حالی شکل گرفته است که در چند روز گذشته انتشار تصاویر کذبی که از اعتصاب در این رسانه‌ها منتشر شده بود.در سایر شهرها نیز ضد انقلاب تصاویر دروغینی از اعتصاب منتشر کرد. مثلا تصاویر منتشرشده از بازار شیراز برای صبح زود و زمان ناهار است که مغازه ها مثل همیشه تعطیل هستند. 

  

خبرگزاری فارس پیشتر نیز از شیوه تهدید و ارعاب اغتشاشگران برای اعتصاب‌سازی پرده برداشته بود. اعتصاب‌سازی در این رسانه‌ها حالی شکل گرفته است که در چند روز گذشته انتشار تصاویر کذبی که از اعتصاب در این رسانه‌ها منتشر شده بود و نمایش پشت پرده آن در رسانه ملی اعتبار این رسانه‌ها را زیر سوال برده است.


اگر خوشت اومد لایک کن
1
آخرین اخبار