درخواست کریمی‌فیروزجایی از حضور رئیس‌جمهور و اعضای دولت به مازندران

منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم با هشدار در مورد تبعات سنگین بی توجهی به افزایش تلفات انسانی ناشی از ویروس کرونا در مازندران خواستار بازدید میدانی رئیس‌جمهور و اعضای دولت از این استان شد.

به گزارش راه شلمچه، دکتر علی کریمی منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از روند روبه رشد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در مازندران ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: براساس اعلام مقامات مسؤول آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در مازندران از مرز ۶۵۰ تن گذشت که موجب نگرانی شدید مردم و مسؤولان این استان شد.

  

کریمی با اشاره به جایگاه ملی مازندران از نظر کشاورزی و گردشگری و نزدیکی به پایتخت، خسارت‌های اقتصادی و بهداشتی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا را در این استان بسیار سنگین دانست.

  

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان عنوان کرد: توجه ویژه ستاد ملی مقابله با کرونا به میزان شیوع نگران‌کننده این ویروس در مازندران و گیلان که به وضعیت قرمز رسید ضرورت دارد، دولت در مدیریت میدانی کنترل ویروس کرونا باید مسؤولیت این کار را به گروه دیگری واگذار شود.

  

وی اعلام کرد: بی‌برنامه بودن دولت در تعیین ساعات کار ادارات، رفع قرنطینه استان‌های شمالی و نیز عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی پیرامون این موضوع و اجرای طرح‌های بهداشتی در مناطق پرخطر کشور ضرورت دارد مسؤولیت این مهم باید به نیروهای پرتوان مسلح به ویژه سپاه و بسیج که کارنامه موفقی در کنترل بحران‌ها دارند، واگذار شود.

  

کریمی اضافه کرد: انتظار می‌رود رئیس جمهور و اعضای دولت با حضور در مازندران و ارزیابی بهینه وضعیت آلودگی مناطق پرخطر و بررسی چگونگی خدمات‌رسانی به بیماران، علاوه بر رفع نقصان این عرصه روند درمان و کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده و بیماران را شتاب بخشند.

  

منتخب مردم در مجلس یازدهم در پایان، تصریح کرد: هرگونه اهمال، سهل‌انگاری و بی‌تدبیری در عرصه تصمیم‌سازی راهبردی برای کنترل ویروس کرونا در سطح ملی و استانی تبعات سنگینی بر جای خواهد گذاشت.

   

اگر خوشت اومد لایک کن
2
آخرین اخبار