افتتاح بزرگترین خط پرس رباتیک بدنه خودرو کشور با حضور عضو هیئت رئیسه مجلس +تصاویر

بزرگترین خط پرس‌کاری رباتیک تولید قطعات بدنه خودروهای سواری کشور با حضور کریمی‌فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در مجتمع سایپاپرس به صورت رسمی افتتاح افتتاح شد.

به گزارش راه شلمچه، بزرگترین خط پرسکاری رباتیک تولید قطعات بدنه خودرو‌های سواری کشور روز شنبه(30 آبان) با حضور علی کریمی‌فیروزجایی عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم بابل، سیدعلی یزدی‌خواه نماینده مردم تهران، شمیران، ری، اسلامشهر و پردیس، رئیس هیات مدیره گروه خودرو سازی سایپا و مدیران گروه خودروسازی سایپا در شرکت سایپا پرس واقع در باقر شهر شهرستان ری افتتاح شد.

سیدمهدی حسینی پور مدیرعامل سایپاپرس در این مراسم با اشاره به اینکه این خط پرسکاری از نظر ابعادی، بزرگترین خط پرسکاری رباتیک بدنه خودرو‌های سواری کشور می‌باشد، گفت: این ماشین آلات دارای ساختاری سالم، با دقت بالا و به روز برای تولید قطعات بسیار با کیفیت و اصلی بدنه خورو‌های سواری هستند.

وی افزود: این خط از جهت اطلاعات عملکردی، فرمان و عیب یابی کاملا هوشمند و دارای سیستم پکپارچه اطلاعات می‌باشد و فرایند نیز کاملا بصورت اتوماسیون کامل عمل می‌نماید و هزینه‌ای کمتر از یک دهم قیمت خطوط پرسی Tandem کشور‌های اروپایی راه اندازی گردیده و کاهش هزینه ارزی ناشی از انجام این پروژه به اتکای توان داخلی، بیش از ۳۰ میلیون یورو می‌باشد که البته آن هم در صورتیکه امکان خرید چنین ماشین آلاتی در شرایط تحریمی از شرکت‌های اروپایی فراهم باشد.

حسینی پور اظهار داشت: این پروژه دست آورد‌های زیادی را در خودکفایی و داخلی سازی بسیاری از تجهیزات مهم برای اولین بار در کشور بدنبال داشته است از جمله متحرک کردن میز‌های پرس، دی استکر‌های ورق، کانوایر‌های خروج ضایعات، سیستم‌های مختلف فرمان، کنترل و هیدرولیک و پنوماتیک است. 

وی افزود: این خط سالانه ظرفیت و امکان تولید بیش از یک و نیم میلیون قطعه بزرگ پرسی را فراهم نموده که محدودیت در افزایش تولید بدنه خودرو را مرتفع می‌سازد.

علی کریمی‌فیروزجایی ضمن خداقوت به گروه خودرسازی سایپا و مجموعه تلاشگر سایپا پرس این دستاورد را در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در جهت تحقق شعار سال 1400 نامید و اظهار امیدواری کرد انشالله با وجود نیروهای متخصص و توانمند مجموعه سایپا پرس شاهد انشالله خبرهای خوشی باشیم.

نماینده مردم بابل با گرامیداشت هفته بسیج گفت: کار امروز آقای حسینی‌پور و همکاران وی در سایپاپرس به نوعی تفکر بسیجی و کمک به تولید ملی کشور  است.

اگر خوشت اومد لایک کن
2
آخرین اخبار