هفته دوم لیگ برتر ایران؛

شکست استقلال و صدرنشینی گل‌گهر +جدول لیگ

روز دوم از هفته دوم لیگ برتر ایران با پیروزی شاگردان قلعه‌نوعی  و شکست استقلال به پایان رسید.

به گزارش راه شلمچه، هفته دوم رقابت های لیگ برتر فوتبال امروز جمعه با برگزاری سه مسابقه دیگر پیگیری شد. در یکی از این بازی ها تیم استقلال از ساعت ۱۶:۴۰ میهمان تیم فولاد خوزستان بود که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود فولاد خاتمه یافت.

 

در این بازی که در ورزشگاه اختصاصی فولاد برگزار شد، وریا غفوری (۶۳-پنالتی) برای استقلال و فرشاد احمدزاده (۷۳) و «لوسیانو پریرا» (۸۹ - پنالتی) برای فولاد گلزنی کردند.

 

محمود فکری سرمربی استقلال تیمش را با ترکیب سید حسین حسینی، وریا غفوری، هرویه میلیچ، عارف غلامی، محمدحسین مرادمند، مسعود ریگی، فرشید باقری، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری به میدان فرستاد.

 

بازی دو تیم در نیمه نخست چنگی به دل نزد. فولاد با هدایت جواد نکونام نیمه نخست را هجومی آغاز کرد و پِرس تیم استقلال را از زمین حریف در دستور کار قرار داد. با این حال اشتباهات فولادی ها در ارسال پاس به همدیگر باعث شد تا موقعیت چندانی نصیب این تیم نشود.

 

تیم استقلال هم که به دنبال کسب دومین برد خود در لیگ برتر بود، در نیمه نخست نتوانست دروازه فولاد را به جز در یک صحنه تهدید کند. در دقیقه ۲۰ محمدحسین مرادمند مدافع استقلال توپ ارسالی از نقطه کرنر را به ضربه سر به سمت دروازه فولاد زد اما بازیکنان فولاد توپ را از روی خط دروازه بیرون کشیدند.

 

در نیمه دوم این تیم استقلال بود که با نظر محمدحسین زاهدی فر در دقیقه ۶۲ صاحب یک ضربه پنالتی شد. وریا غفوی کاپیتان استقلال یک دقیقه بعد این ضربه پنالتی را وارد دروازه فولاد کرد تا آبی ها از حریف خود پیش بیافتند. 

 

شادی استقلالی ها بعداز گل اول فقط ۱۰ دقیقه طول کشید. فولاد در دقیقه ۷۳ صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه استقلال شد. «آیاندا پاتوسی» توپ را روی دروازه استقلال ارسال کرد و فرشاد احمدزاده موفق شد در غفلت مدافعان استقلال با ضربه سر گل تساوی را به ثمر برساند.

 

در دقیقه ۸۴ و بعد از آنکه داور به محمد آبشک بازیکن فولاد کارت زرد نشان داد، درگیری هایی بین بازیکنان و اعضای کادر فنی دو تیم شکل گرفت. زاهدی فر داور مسابقه در نهایت حسین کعبی مربی فولاد را هم به دلیل شرکت در این درگیری ها از روی نیمکت اخراج کرد.

 

تلاش دو تیم برای جبران نتیجه به اعلام یک ضربه پنالتی برای تیم فولاد ختم شد. لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد در دقیقه ۸۹ این پنالتی را به گل تبدیل کرد تا استقلال بازی برده را با باخت  عوض کند.

 

فولاد با این پیروزی ۴ امتیازی شد و استقلال هم که در بازی هفته اول به پیروزی رسیده بود، با نتیجه بازی امروز ۳ امتیازی باقی ماند.

 

در حال حاضر تیم گل گهر سیرجان با برد در بازی امروز خود مقابل مس رفسنجان با ۶ امتیاز صدرنشین جدول است.


ماشین سازی 1  ذوب آهن 1

تیم ذوب آهن اصفهان میهمان ماشین سازی تبریز بود که این بازی با نتیجه تساوی یک - یک به پایان رسید.

 

وحید محمدزاده مدافع تیم ذوب آهن در دقیقه اول این مسابقه با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین مسابقه اخراج شد تا ذوبی ها ۸۹ دقیقه با یک بازیکن کمتر بازی کنند.

 

در این مسابقه پیمان بابایی (۸۰) برای ماشین سازی و عبدالله حسینی (۸۹) برای ذوب آهن گلزنی کردند.

 

با این نتیجه، ماشین سازی در جدول رده بندی لیگ برتر یک امتیازی و ذوب آهن دو امتیازی شدند.


  گل‌گهر 2  مس رفسنجان 0

تیم فوتبال گل گهر سیرجان میهمان تیم مس رفسنجان بود که بازی دو تیم در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر به سود گل گهر به پایان رسید.

 

«گادوین منشا» (۶۱ و ۷۶) برای گل گهر گلزنی کرد تا تیم امیر قلعه نویی به دومین برد خود در این فصل برسد.

 

گل گهر در بازی هفته نخست برابر سپاهان پیروز شده بود و با برد امروز ۶ امتیازی شد و صدر جدول را از تیم نساجی مازندران گرفت.

 

به گزارش مهر، گادوین منشا با دو گلی که امروز به ثمر رساند، تعداد گل های خود را به عدد ۳ رساند تا از همین حالا خود را به عنوان یک مدعی آقای گلی مطرح کند.

                             

تیمبازی‌هابردمساویباختتفاضل گلامتیاز
۱گل گهرسیرجان۲۲۰۰۴۶
۲نساجی مازندران۲۱۱۰۳۴
۳فولاد۲۱۱۰۱۴
۴شهر خودرو۱۱۰۰۳۳
۵استقلال۲۱۰۱۱۳
۶صنعت نفت آبادان۱۱۰۰۱۳
۷سپاهان۲۱۰۱۳
۸ذوب آهن۲۰۲۰۰۲
۹تراکتور۲۰۲۰۰۲
۱۰سایپا۲۰۲۰۰۲
۱۱نفت‌ مسجدسلیمان۲۰۲۰۰۲
۱۲پرسپولیس۱۰۱۰۰۱
۱۳ماشین‌سازی‌تبریز۲۰۱۱۱
۱۴پیکان۱۰۰۱۰
۱۵آلومینیوم اراک۲۰۰۲۰
۱۶مس رفسنجان۲۰۰۲۰


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار