لایحه رتبه‌بندی معلمان تصویب شد؛

نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه 25 مهرماه) مجلس شورای اسلامی با تقاضای بررسی اولویت دار لایحه رتبه‌بندی معلمان با 168 رأی موافق، 64 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

سردار علی‌محمد نائینی مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواستار توجه به حفظ روایت‌ها و حوادث تاریخی جبهه مقاومت شد.

طبق طرح در دستور بررسی مجلس، کلیه معلمان حق التدریس، نیروهای دارای شناسه نیروی انسانی و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان، استخدام رسمی می شوند.                                    

کریمی‌فیروزجایی در آئین بازگشایی مدارس:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی: مجلس شورای اسلامی تمام قد در خدمت آموزش و پرورش است همانطور که با صد درصد رای اعضاء لایحه رتبه بندی معلمان مطرح شد و به امید خدا به تصویب خواهد رسید.

جلسه اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با حضور سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و کریمی‌فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس و دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور در سالن جلسات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در نشست مشترک مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مطرح شد:

جواد طالبی در این نشست با بیان اینکه شهرداری ساری در اجرای برنامه‌های فرهنگی مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی از آمادگی لازم برخوردار است، اظهار داشت: شهرداری می تواند در زمینه المان‌های ویژه حوزه کتاب، در سطح شهر فرهنگسازی و نقش آفرینی نماید.

سر کلاف اینکه یک فرهنگی بعد از 30 سال و بلکه بیشتر فعالیت آموزشی، حالا باید با تجمع و اعتراض جلوی وزارتخانه به پاداش پایان خدمت برسد، به همان مظلومیت آموزش و پرورش برمی‌گردد.

سید ابراهیم رئیسی دکتر حسین باغ گلی را به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب کرد.

شاعر جوان و ولایی مازندرانی در باره  عید غدیر خم شعر تازه‌ای را سروده‌اند.

حاصل دسترنج بيش از 15 سال سابقه تدريس؛

در حالی مرکز جذب وزارت علوم شرایط هیئت علمی بودن و استخدام این اساتید را رد کرده است که برخی از آنها بین ۸ الی ۱۵ سال سابقه تدریس و به عنوان عضو هیئت علمی با مرتبه مربی در دانشگاه پیام نور را دارند.

کتاب «فیزیک الکتریسیته و مغناطیس» تالیف دکتر مرتضی شجاعی عضو هیئت علمی دانشگاه فنی حرفه‌ای به چاپ رسید.

زنی که از نوکری برای اشرف پهلوی تا جانبازی برای محمدرضا پهلوی، وکالت صهیونیست‌­های ارتش اسرائیل و بهائیان و سینه‌چاکی برای همجنس‌بازان و... را در احوالات مشوش خویش به ثبت رساند تا حدّ نصاب نمره‎ای را که برای دریافت جایزه­ صهیونیستی نوبل لازم بود کسب کند.

کریمی‌فیروزجایی در گفت‌و‌گوی ویژه خبری:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش اکنون سامانه دقیق نظارت و ارزیابی ندارد و در دولت اراده ای برای اجرا کردن سند تحول آموزش و پرورش وجود نداشته است اما در مجلس در حال کار روی این سند هستیم.

نظام رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد. بر اساس این رتبه‌بندی ۲۶ دانشگاه ایرانی در جمع ۴۷۵ دانشگاه جوان برتر دنیا قرار گرفتند.

یک رخداد فرهنگی با حضور شهردار مرکز مازندران:

شهردار ساری با بیان اینکه در نشست با هنرمندان اعلام کردم از هر گونه برنامه در راستای توسعه شهر، بهره می‌بریم، گفت: برنامه‌های فرهنگی شهرداری ساری با تمرکز بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی شهر، اجرا می‌شود.

مسئول امور بانوان و خانواده شهرداری ساری خبر داد:

بانو راحله حاجیان به برنامه‌های این حوزه در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه‌های دهه کرامت متفاوت از سال‌های گذشته و اغلب به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به همت انجمن لرستان‌شناسی نخستین نشست «ایوار» با موضوع بررسی وضعیت سیاسی و اجتماعی لرستان در عهد قاجار برگزار شد.