هیئت تعیین صلاحیت روسای دانشگاه‌ها ریاست 7 نفر از روسای دانشگاه را تایید کرد.

رئیس جمهور «قانون تظام رتبه‌بندی معلمان» را برای اجرا به وزارتخانه آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.                                    

قصه یک فوتبال خونین:

این فیلم روایت مردمانی است که به هیچ قیمتی حاضر نبودند محل زندگی خود را ترک کنند؛ آن‌ها برای نشاط روحی مسابقه فوتبالی برگزار می‌کنند، آن روز تیم منتخب فوتبال چوار به مناسبت جشن‌های پیروزی انقلاب دیداری دوستانه با تیم جوانان ایلام داشت، دیداری که در قالب رقابت ورزشی تعریف می‌شد و ذات ‌آن دوستی و همدلی بود

نمایندگان مجلس با اصلاح لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان اعاده شده از شورای نگهبان موافقت کردند.

بارها از دو بیت معروف «بسی رنج بردم در این سال سی...» و «چون ایران نباشد تن من مباد...» استفاده کرده و با تأکید به فردوسی ارجاع داده‌ایم اما شاهنامه‌پژوهان در انتساب این دو بیت به فردوسی تردید دارند و هریک روایت خود را از این ماجرا می‌گویند.

به مناسبت ایام الله دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مراسم عصری با شعر شکوه فجر انقلاب اسلامی، در روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ساعت ۲ عصر در سالن زنده یاد استاد رحمت الله حسن پور برگزار شد.

به خیابان کشیدن قشر مظلوم و زحمتکش فرهنگی با تحریک برخی گروه‌های مسلح و تروریستی و سوء استفاده از آن‌ها ازجمله مسائلی است که باید مورد آسیب‌شناسی دقیق قرار بگیرد، گروهی که مطالبات صنفی را گروگان گرفته است؛ طبیعتاً نماینده شایسته‌ای برای فرهنگیان نیست.

یک‌هفته با کتاب؛

آغاز به‌کار دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و معرفی نامزدهای چندگروه از گروه‌های سی‌ونهمین‌ جایزه کتاب‌سال جمهوری اسلامی ایران ازجمله مهم‌ترین اخبار حوزه کتاب و نشر در این‌هفته بودند.

دبیر سومین جشنواره ابوذر مازندران با اعلام اینکه مقدمات داوری جشنواره توسط داوران مرکز مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراهم شده است، گفت: ان شاالله با انتخاب داوران توانمند ملی، بهترین آثار برگزیده و مورد تجلیل قرار گیرند.

 نمایندگان مجلس در جلسه امروز چهارشنبه، در ادامه بررسی لایحه رتبه بندی معلمان، متن ماده ۶ لایحه را به شرح زیر تصویب کردند.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان مازندران:

این مسئول به ذکر خاطرات دفاع مقدس پرداخت و با بیان اینکه شهدا در مسیر عشق خدا فقط زیبایی را دیدند، بیان داشت: شهدا سختی‌های مسیر را نمی‌دیدند و عاشقانه از دنیا گذشتند و آسمانی می‌اندیشیدند.

اگر روزی مطلبی نگاشتیم و یا شخصیتی را تکریم نمودیم، این به معنای تکریم ابدی آن نخواهد بود و آنها تا زمانی که با  شعائر الهی و خطوط قرمز مذهب حَقّه ی اهل بیت علیهم السلام و همچنین با حکومت اسلامی و ولایت فقیه مشکل و یا تقابلی نداشته باشند همواره مورد تأیید و تکریم خواهند بود.

 حضورفعال درمراسم های تجلیل وتکریم از چهره های ماندگار وتجلیل از شهید شاخص ورزش مازندران و رضایت بسیجیان ورزشکارمازندرانی ازاین سازمان وتبادل نظر با مسولین هیت های ورزشی وقهرمانان عملکرد سازمان بسیج ورزش مازندران را موفق ارزیابی کرده ایم.

استقبال افکار عمومی از برنامه های فرهنگی بانو راحله حاجیان در ساری:

جشنواره مادرانه از جمله اقدامات فرهنگی و اخلاق مدارانه شهرداری مرکز مازندران است که به همت و مدیریت راحله حاجیان بانوی فرهیخته رسانه ای استان برگزار شده و اهداف ترویج منش و معرفت زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) را برای بانوان شاغل در شهرداری و عموم بانوان و شهروندان ساروی دنبال می نماید.

عضو هیئت رئیسه مجلس از معرفی «مسعود فیاضی» به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس خبر داد.

جامعه اسلامی فرهنگیان؛

جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامی‌داشت یوم الله 13آبان، اعلام کرد فرزندان رشید ملت در سنگر تعلیم و تربیت با تاسی به روش و منش طلایه داران عاشورایی در میدان مبارزه با استکبار و تحقق آرمان‌های شگرف انقلاب اسلامی هوشمندانه حضور دارند.

هشتمین روز نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی(ره) تهران یکی از شلوغ‌ترین روزهای برگزاری سی‌و‌هشتمین نمایشگاه کتاب بود.